Předsvatební focení

V zahraničí je tento typ focení poměrně běžný a oblíbený, ale u nás často lidé netuší co si pod tím představit a proč by něco takového měli absolvovat.

Já osobně vidím největší přínos v těchto bodech:

● Poznáte se blíže s fotografem a on pozná lépe vás.
Při jakémkoliv focení je vzájemná důvěra velmi důležitá a tady máte jedinečnou šanci se lépe poznat a doladit případné detaily

● Vyzkoušíte si, jak budete vypadat.
Téměř každý má pocit, že na fotce nevypadá dobře a že se fotit „neumí“. O to víc jsou pak novomanželé pozitivně překvapeni, když vidí svoje svatební fotky. Během předsvatebního focení se dají v klidu vyzkoušet různé pozice a následně se domluvíte s fotografem, které z nich vám přijdou nejlepší a ve kterých se cítíte a vypadáte přirozeně. Během svatby pak můžete být mnohem klidnější, protože už víte, že se to povede.

● Seznámíte se lépe s místem.
Pro fotografa i pro vás je velké plus, když předsvatební focení může probíhat na místě budoucí svatby (ideálně i v podobný čas kvůli světlu). Dopředu si vyzkoušíte a domluvíte, kde bude probíhat skupinové focení a kam se přesunete na aranžované fotky. Vy pak už můžete předem rozdat instrukce svatebčanům, aby věděli kam se mají přesunout a nikam neutekli.

● Můžete si vyzkoušet účes a líčení.
Zkušební líčení i česání budete určitě absolvovat, tak proč to rovnou nespojit s předsvatebním focením? Můžete si na sebe vzít třeba večerní svatební šaty a hned máte lepší představu, jak to všechno bude vypadat v den D.

● Budete mít krásné fotky
A je potom jen na vás, jestli je použijete na svatební oznámení, do knihy hostů nebo jako součást svatební výzdoby. Někdy se také může stát, že například počasí nebo jiný problém nedovolí na svatbě udělat všechny plánované fotky a potom se ty z předsvatebního focení můžou hodit. A také vás většinou vyjdou levněji, než kdybyste si podobné párové focení objednávali samostatně.

● Může to být i neformální
Pokud nepotřebujete zkoušet účes nebo líčení, můžete pojmout předsvatební focení naopak neformálně, jako takové běžné rande. Nebo když se nechce do focení budoucímu ženichovi, může si to nevěsta vyzkoušet v klidu sama.


Určitě by se našlo spoustu dalších důvodů, proč o předsvatebním focení uvažovat a já je s vámi rád proberu někde u dobré kávy nebo po telefonu.